قوانینی که در ذیل آمده مربوط به همه صفحات سایت kalayol.com می‌باشد و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت به معنی پذیرفتن همه این قوانین می‌باشد

به اطلاع میرساند کلیه اصول وسیاستهای کالایول منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده بوده و همچنین مشتریان گرامی نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربرمیباشند.

در صورتی که در قوانین مندرج،سیاستها وخدمات کالایول تغییراتی در آینده بوجود بیاید، در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

۱- کاربر سایت باید شخص حقیقی بالای هجده سال و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها باشد.

۲- صحت مشخصات و اطلاعات مندرج در همه فرم‌های سایت به عهده کاربر می‌باشد و درصورت تغییر، کاربر موظف به اطلاع‌رسانی کتبی به کالایول است. لذا کالایول مسئولیتی در قبال اطلاعات غلط وارد شده توسط کاربر در هر قسمتی از سایت را ندارد و همچنین در صورت تحمیل هزینه‌ای بابت اطلاعات اشتباه به کالایول کاربر موظف به پرداخت آن هزینه می باشد.همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت مینماید، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری بوده و تمام مکاتبات و پاسخ‌ها از طریق آنها صورت می‌گیرد.

۳- جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، کالایول ممکن است برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها را نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه کالایول را در پروفایل خود لغو نمایند.

۴-  شفاف بودن و درج کامل آدرس و مشخصات دقیق سفارش درخواستی به عهده مشتری است و در صورت انجام و ارسال کالای اشتباه به واسطه مبهم بودن اطلاعات وارده توسط مشتری، کالایول مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی و یا تعویض یا مرجوع نمودن کالا را ندارد.

۵- کالا و سفارشات درخواستی کاربر باید منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین پستی و گمرکی باشد و کالایول مسئولیتی در قبال سفارشات غیر قانونی و موجود در لیست کالاهای ممنوعه را ندارد. در صورتی‌که به دلیل قصور کالای ممنوعه در لیست محصولات نمایش داده شود و کاربر آن را ثبت سفارش نماید ٬ کارشناسان کالایول می‌توانند سفارش مربوطه را لغو نمایند. لازم به ذکر است در صورت لغو سفارش کل مبلغ پرداختی به حساب کاربر عودت داده می‌شود.

۶- کیفیت، اصالت، کارایی و سلامت محصول انتخابی و اعتبار فروشنده آن به عهده مشتری است و کالایول نسبت به موارد فوق مسئولیتی ندارد. و در صورتی که مغایرتی (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات کالایول نخواهد شد، به طور مثال سایز XL  و یا رنگ آبی تنها در صورتی شامل خدمات کالایول قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیر از XL و رنگ آبی داشته باشد، بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل خدمات کالایول نمی باشد. نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده کالایول نمی باشد (به طور مثال کمبود یه قطعه در کالای سفارش داده شده).

۷- به محض پرداخت وجه پیش فاکتور توسط مشتری فرآیند خرید و سفارش ارسال کالا توسط کالایول قابل اجراست و کالایول متعهد است حداکثر ظرف دو روز کاری خرید را انجام دهد و وجه پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد و تنها درصورتی که کالایول به هر دلیلی تا یک هفته موفق به انجام خرید و ثبت سفارش خارجی نگردد تنها موظف به عودت عین وجه بصورت کامل به مشتری ظرف دو روز کاری می باشد.

۸- در صورتی که مشتری به هر دلیلی پس از خرید کالا از کالایول تمایل به کنسل کردن سفارش داشته باشد، در صورتی که کالا خریداری نشده باشد ( سفارش در مرحله انجام باشد ) امکان کنسل کردن وجود خواهد داشت و مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری توسط کالایول به وی بازگردانده خواهد شد.

۹- در صورتی‌که کالایول خرید را انجام دهد اما فروشنده به هر دلیلی کالا را ارسال نکند (مثلا به دلیل اعلام موجودی اشتباه فروشنده و یا اتمام موجودی کالا) و مشتری از کالایول بخواهد تا با انجام شکایت پول را پس بگیرد، مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده خارجی به وی بازگردانده خواهد شد.

۱۰- کالایول هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که تغییر قیمت داشته باشند ندارد و حق لغو سفارش و عودت وجه پرداختی و یا دریافت مابه التفاوت مبلغ پرداختی برای کالایول محفوظ است و هیچ گونه حقی از این بابت به خریدار تعلق نمیگیرید.

۱۱- درصورتی که کالایی پس از خرید مشتری، کاهش قیمت داشته باشد، امکان مرجوع نمودن مابه التفاوت وجه وجود ندارد.

۱۲- کاربران باید هنگام ثبت نام و سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل به زبان فارسی و با آدرس دقیق پستی شامل شماره پلاک و واحد تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، دقیق و شماره تماس‌ همراه توسط مشتری الزامی و به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، کالایول حق ابطال سفارش را دارد.

۱۳- تعهد زمانی ارسال سفارش به ایران از زمان پرداخت هزینه حمل و نقل توسط مشتری پس دریافت کالای سفارش داده شده در دفتر ترکیه آغاز می‌شود و زمان تقریبی تحویل آن در ایران در ۱۰ الی ۲۰  روز کاری بجز روزهای تعطیل از زمان دریافت کالا می باشد.

۱۴- در صورت ایجاد تاخیر در ارسال سفارش به شرطی که این تاخیر ناشی از عملکرد کالایول ‏باشد، در صورت درخواست به ازای هر هفته‌ای که از زمان تعیین شده برای تحویل سفارش بگذرد، 1% از مبلغ پیش ‌پرداخت به عنوان جریمه تاخیر به مشتری پرداخت خواهد شد.

۱۵-پس دریافت کالا در دفتر ترکیه و بررسی سایز و مدل انتخابی و وزن‌کشی کالا٬ فاکتور پرداخت هزینه حمل و نقل از ترکیه به ایران و هزینه تحویل درکالا در ایران به آدرس مشتری ( پیک یا پست ) برای مشتری ارسال میگردد. مشتری موظف است ظرف ۴۸ ساعت فاکتور فوق را پرداخت نماید. در صورت عدم پرداخت فاکتور حمل و نقل توسط مشتری ٬ کالایول تنها ۷ روز پس از ارسال فاکتور موظف است کالا را نزد خود نگه دارد و پس از آن میتواند کالا را مرجوع نموده و با کسر ۳۰ درصد قیمت کالا ٬ مابقی مبلغ را به مشتری برگرداند.

۱۶- بسته بندی کالا در هریک از مراحل پست، گمرگات و یا بازرسی‌های فرودگاهی ممکن است باز شود و همچنین امکان حذف بسته‌بندی اضافه محصول به جهت کاهش حجم ارسالی و هزینه پستی برای مشتری وجود دارد. درصورتی که وجود جعبه و بسته‌بندی اوریجینال آن برای مشتری مهم است لازم است به کارشناسان کالایول اعلام شود و هزینه حمل با وزن حجمی بسته را مدنظر قرار دهند.

۱۷- با توجه به این که کلیه سفارشات به صورت رسمی از طریق گمرک جمهوری اسلامی ایران وارد کشور می شوند، ممکن است برخی محصولات جهت بررسی توسط گمرک باز و از حالت پلمپ خارج شوند، لذا امکان باز شدن تمام بسته بندی ها وجود داشته و کالایول حق باز کردن بسته بندی تمام کالا ها را برای خود محفوظ می­ دارد.

بر اساس ساختار سایت کالایول محصولات غیرمجاز و یا غیر قابل ارسال به کشور نمایش داده نمی شود، ولی در صورتی که اشتباها محصول غیر مجاز نمایش داده شده باشد و خرید انجام شود، کالایول این حق دارد سفارش را لغو نموده و نسبت به بازگرداندن مبلغ پرداخت شده به حساب مشتری طی دو روز کاری اقدام نماید.

کالایول تمام تلاش خود را جهت حمل سریع و ترخیص آسان محموله های مشتریان به کار می بندد، اما در صورت توقف، بازرسی و یا توقیف محموله در گمرک جمهوری اسلامی ایران و بازرسی در طول مسیر حمل، مسئولیتی در قبال تاخیر و یا عدم تحویل کالا نخواهد داشت، در صورت توقیف کالا توسط گمرکات و یا سایر واحد های بازرسی ذیصلاح، بایستی هزینه های ذیربط شامل هزینه های ترخیص، انبارداری، حمل و… توسط صاحب کالا به طور کامل پرداخت گردد.

با توجه به این که کلیه سفارشات به صورت رسمی از طریق گمرک جمهوری اسلامی ایران وارد کشور می شوند، ممکن است برخی محصولات جهت بررسی توسط گمرک باز و از حالت پلمپ خارج شوند، لذا امکان باز شدن تمام بسته بندی ها وجود داشته و کالایول حق باز کردن بسته بندی تمام کالا ها را برای خود محفوظ می­ دارد.

دامنه kalayol.com و نام “کالایول” و لوگوی درج شده در سایت متعلق به شخص حقیقی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر آن اسناد، قوانین، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، و موارد مشابه بخشی از مالکیت انحصاری کالایول بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.

سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌ النفع در قبال کاربران نیست، مسئولیت کالایول و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجهٔ اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از ناحیهٔ فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود و همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوهٔ قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، کالایول هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.